بتن سخت رنگی چیست؟ بتن سخت رنگی بتنی است برای کف کار مورد استفاده قرار می گیرد و از مواد معدنی و رنگدانه و سیلیس تشکیل شده است و همچنین بتن سخت رنگی به عنوان پوشش نهایی کف مورد استفاده قرار می گیرد.

بتن سخت رنگی از سنگدانه هایی با قدرت و مقاومت بالایی برخوردار است و برای اجرای بتن سخت رنگی باید چند مرحله رو مد نظر قرار داد.

ابتدا باید کف کار کاملا کوبید و بعد اجرای مگریزی را شروع می کنیم و زمانی که مگریزی پایان یافت نوبت به اجرای آرماتوربندی می رسد بعد از به پایان رسیدن آرماتوربندی ، نوبت به اجرای بتن ریزی می رسد که اجرای بتن سخت رنگی همزمان با اجرای بتن ریزی صورت می گیرد.

از آنجایی که بتن سخت با ماله پروانه ای صورت می گیرد هیچ گونه گرد و غباری از کف تولید نمی شود و به ۲ صورت پاششی و ملاتی اجرا می شود.

تفاوت بتن سخت ملاتی با بتن سخت خشک پاش چیست؟

در اجرای بتن سخت ملاتی ، مواد مصرفی برای هر متر مربع به ضخامت ۱ سانتی متر ۲۲ می باشد در حالی که در اجرای بتن سخت پودری ، مواد مصرفی برای یک متر مربع ۴ تا ۵ کیلو می باشد.

یکی از پر کاربردترین مواد در کف سازی پارکینگ ها بتن سخت می باشد همچنین بتن سخت رنگی در پیاده رو ها هم قابل اجرا می باشد.

در اجرای بتن سخت رنگی با ماله پروانه ای باید چند نکته را رعایت کنید که اصلی ترین آنها استفاده از بتن سخت مرغوب می باشد اگر مواد اولیه فاسد باشد باعث تبله زدن و ترک خوردن کف کار می شود.

مجری بتن سخت رنگی باید چند نکته را در مورد اجرای بتن سخت بداند که یکی از آن زمان اجرای بتن سخت است و همچنین ضخامت بتن سخت باید در تمام سطح یه دست پخش شود.

قیمت اجرای بتن سخت به چندین عامل بستگی دارد که یکی از آنها ضخامت بتن سخت اجرایی می باشد با افزایش ضخامت بتن سخت قیمت اجرای بتن سخت هم افزایش پیدا می کند و بلعکس یعنی اگر ضخامت بتن سخت اجرایی کم باشد قیمت اجرای بتن سخت هم کم می شود.

لازم به ذکر است امین بتن مجری بتن سخت و بتن رنگی با ماله پروانه ای است و با در دست داشتن تیم‌ تخصصی و مجرب در زمینه کف سازی ، آماده همکاری با کارفرماها در زمینه کف سازی در تمام نقاط کشور می باشد.

امین بتن تامین کننده انواع افزودنی از قیبل الیاف فورتا ، الیاف پلی پروپیلن (الیاف pp) ، روان کننده بتن می باشد.

اصلی ترین ویژگی اجرای بتن سخت رنگی : تنوع رنگ * اجرای آسان و سری * هزینه اجرای پایین * تقریبا بر روی تمام سطوح اجرا می شود.

بتن سخت رنگی بیشتر در پروژه های تجاری – صنعتی – پارکینگ ها – انبارها – و پالایشگاه ها اجرا می شود.

اصلی ترین مزایای اجرای بتن سخت رنگی عبارت است از- اجرای بتن سخت رنگی و اجرای بتن ریزی به طور همزمان و در یک روز انجام می شود- بتن سخت رنگی سرعت بالایی در اجرا دارد و به آسانی اجرا می شود- چسبندگی که بتن سخت با بتن دارد – به راحتی قابل شستشو است- ضد سایش است – در برابر عوامل شیمیایی مقاوم است- در آب بندی هم کاربرد فراوانی دارد-

روش اجرای بتن سخت رنگی :

روش اجرای بتن سخت رنگی به این صورت است که ابتدا باید حداقل ۸ سانت بتن با عیار ۳۵۰ اجرا شود و بعد از گذشت ۱ تا ۳ ساعت از اجرای بتن ، روی آن بتن سخت رنگی به صورت ملاتی یا پاششی اجرا می شود.

شرکت امین بتن مجری بتن سخت رنگی و بتن ریزی و همچنین مجری کفپوش اپوکسی می باشد و با دارا بودن تیم کاملا تخصصی در زمینه کف سازی می تواند تمام نیازهای شما را در کف سازی فراهم کند.

قیمت اجرای بتن سخت رنگی به چند عامل بستگی دارد که یکی از آن، ضخامت اجرای بتن سخت رنگی می باشد و دیگری متراژ پروژه می باشد یعنی اگر ضخامت بتن سخت بالا باشد قیمت اجرای بتن سخت پایین می آید و اگر ضخامت بتن سخت پایین باشد قیمت اجرای بتن سخت پایین می آید و همچنین اگر متراژ کار زیاد باشد قیمت اجرای بتن سخت پایین می آید و اگر متراژ پروژه کم باشد قیمت اجرای بتن سخت زیاد می شود.

در اجرای بتن سخت زیر سازی خیلی مهم است که یکی از آین مراحل ، اجرای آرماتوربندی است در اجرای آرماتوربندی باید نکات زیادی رو رعایت کنید که کف کار مقاوم شود که این نکات عبارت است از

بتن سخت رنگی چیست _ مزایای استفاده از بتن سخت رنگی
برچسب ها:                                                                                                                                                                            

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *