انجمن بتن ایران با نام کامل انجمن فناوران بتن ایران، یک انجمن علمی، تخصصی، حرفه ای، پژوهشی، غیر سیاسی و غیر انتفاعی فعال در حوزه‌ی بتن در کشور ایران است.

تاریخچه انجمن بتن ایران

زمزمه‌های تشکیل انجمن بتن ایران برای اولین بار در سال ۱۳۷۵ هجری شمسی در جریان دو رویداد در حوزه‌ی بتن به گوش می‌رسید. در اولین رویداد برگزار شده گروهی از متخصصان بتن شناسی اقدام به تشکیل انجمنی با عنوان «انجمن ایرانی بتن شناسی» نمودند. در رویدادی موازی با رویداد اول گروهی از متخصصان صنعت بتن و بتن آرمه و بتن پیش تنیده، انجمنی با نام «انجمن ایرانی بتن»  تاسیس نمودند. در یازدهم آذر ماه سال ۱۳۷۵ شمسی، انجمن ایرانی بتن شناسی اعلام موجودیت نمود.

بسیاری از افرادی که در جریان این تاسیس قرار داشتند، پیش ازین شاخه‌ی ایرانی انجمن بتن آمریکا در ایران را هدایت می‌نمودند.

با توجه به اهداف نزدیک دو انجمن تشکیل شده و اساسنامه‌های تقریبا نزدیک و با اهداف مشترک، وزارت کشور وقت جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد به ادغام دو انجمن داد. این پیشنهاد از طرف هر دو مجموعه با استقبال مواجه شد و سر انجام دو مجموعه‌ی  انجمن ایرانی بتن شناسی  و انجمن ایرانی بتن با یکدیگر ادغام شدند و در تاریخ یازدهم ماه اسفند سال ۱۳۷۶ با جلسه‌ای در مکان کانون فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران توسط طرفین انجمن ها به توافق نهایی برای تدوین اساسنامه رسیدند.

اساسنامه مورد توافق سرانجام با ۳۶ ماده و ۲۷ تبصره به تصویب نمایندگان طرفین رسید و برای انجام مراحل قانونی ثبت انجمن به وزارت کشور وقت جمهوری اسلامی ارسال شد. نام انجمن در این اساسنامه انجمن بتن ایران قرار داده شد.

انجمن بتن ایران فعالیت خود را در سال ۱۳۷۸ زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دسته بندی علوم پایه آغاز نمود.

آدرس انجمن:

تهران، شهرآرا، خیابان آرش مهر، بلوارغربی، پلاک ۱۳، طبقه اول

کدپستی: ۱۴۴۵۸۴۳۴۶۴

وبسایت انجمن: http://www.ici.ir

شماره تلفن: ۸۸۲۳۰۵۸۵

شماره فکس: ۸۸۲۷۰۰۵۹

فعالیت‌ها و تاریخچه انجمن بتن ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *