قیمت دستمزد اجرای آرماتوربندی با چندین فاکتور لحاظ و محاسبه می گردد:

  1. وزن و کیلوگرم میلگرد های فلزی
  2. سایز میلگرد های فلزی و ابعاد متصل شدن میلگردها
  3. براساس متری
  4. عوامل کوچک دیگر که هنگام بازدید از مکان کار بیان می شود

بهتر است بدانیم آرماتوربندی رکن اصلی و مهم در کف سازی های بتنی و سازه های بتنی از نظر مهندسین و کارشناسان ساختمانی است و همواره داشتن یک آرماتوربندی اصولی و استاندارد دغدغه کارفرمایان در صنعت بتن است.

آرماتور بندی باعث ایجاد مقاومت بتن در برابر انواع فشارها ی کششی و خمشی می شود و هر چه از مصالح استاندارد و افراد متخصص با ابزار مناسب استفاده شود بر استحکام آن افزوده می شود

آرماتوربندی چیست؟

متصل کردن میلگرد های فولادی با سایز مناسب بطور منظم و متناسب توسط سیم مفتول استاندارد را آرماتوربندی می گویند.

در آرماتوربندی کف سازی های سخت صنعتی باید دقت شود که فاصله ای میلگردهااز قالب بندی به اندازه کافی (۵الی ۶)سانتی متر باشد تاضمن فاصله ای مناسب باعت ایجاد اشکال در بتن ریزی نشود و همچنین از اسپنسر (خرک های پلاستکی ) برای جداسازی میلگردهای فولادی از زمین بهره گرفت.

در آرماتور بندی باید از میلگردهای سالم (غیر زنگ زده )  و عاری از هر گونه آلودگی و سایز متناسب محل کار استفاده کرد وهمچنین از دستگاه برش و ابزار استاندارد وافراد مهار ومتخصص بهره گرفت تا علاوه بر افزایش مقاومت بتن از هدر رفتن مصالح جلوگیری به عمل آورد.

بازدید از محل کارو نحوه ارایه خدمات برعهده پیمانکار و مصالح و نقشه اجرای آرماتوربندی بر عهده ای کار فرما می باشد و قرارداد با توافق طرفین و عرف معمول کار است و باید طبق توافق طرفین باشد.

قیمت اجرای فونداسیون سوله در شمس آباد و شهرک ها صنعتی متفاوت است به دلیل وجود پروژه های بزرگ و صنعتی ، اجرای فونداسیون سوله باید به وسیله نیروهای متخصص و با تجربه انجام شود.

آرماتوربندی فونداسیون _ قیمت دستمزد اجرای آرماتوربندی چگونه محاسبه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *